W minioną niedzielę dn. 02 marca br. o godzinie 16:00 w Centrum odbyło się spotkanie podróżnicze z Alicją Rapsiewicz pt. ” „PAMIR ² – rowerem przez Tadżykistan i Afganistan”.

Cztery lata w podróży… W lipcu 2009 roku wyjechali z Polski na wschód, aby po roku podróży przez Azję dotrzeć lądem i morzem do Australii. W krainie kangurów spędzili dziewięć miesięcy obierając sobie za adres zameldowania stary samochód terenowy. W Darwin spotkali angielskiego żeglarza, który zaproponował im spędzenie kolejnych czterech miesięcy na pokładzie swojego jachtu. Po przepłynięciu archipelagu indonezyjskich wysp i dopłynięciu do Tajlandii postanowili kupić zwykłe rowery górskie i przez Hong Kong, Japonię i góry tadżyckiego oraz afgańskiego Pamiru dopedałowali z końcem października 2013 roku do Polski… O kim mowa? Oczywiście o Alicji Rapsiewicz oraz o Andrzeju Budniku, który niestety nie mógł dotrzeć na wczorajsze spotkanie. 

Podczas spotkania można było się dowiedzieć jak znaleźć skradziony rower w dwumilionowym mieście, jak bez przygotowania można przejechać rowerem z Tajlandii do Polski, co to są wodne młyny w Pamirze, poznaliśmy nową definicję drogi, rzeki oraz pustyni oraz wiele innych bardzo interesujących opowieści z podróży. 

Kategorie: Aktualności