Centrum Promocji Dialogu w Janikowie zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii pt.”VIVA MEKSYK” w dn. 10.09 – 03.10.2014r. od godz. 7:00-15:00 

Meksyk, to kraj, który narodził się ze starcia żywiołów. Kraj pustyń suchych jak pieprz, parującej dżungli, ośnieżonych wulkanów, bezkresnych złotych plaż i olbrzymich nowoczesnych metropolii. Kraj tequili, mariachis, wąsatych kowbojów w olbrzymich sombrero i indiańskich wierzeń.

Meksyk, to kraj różnorodnej kultury i urozmaiconych krajobrazów. Zachwyca rozmaitymi zabytkami, dźwiękami, smakami i zapachami. W żadnym innym miejscu obu Ameryk historia i magiczne obrzędy nie splatają się tak mocno z szarzyzną współczesnej codzienności.

Meksyk jest tak niezwykle różnorodny, że podróżującym po jego regionach może się wydawać, iż przekraczają granice wielu krajów. Północ, do której należy również Półwysep Kalifornijski, to pustynie, wysokie góry i głębokie kaniony. Na północy zachód od stolicy znajdują się najwspanialsze zabytki architektury kolonialnej. Centralny i południowy Meksyk, a także wybrzeże Zatoki Meksykańskiej są regionami najczęściej odwiedzanymi ze względu na zachowane tam ruiny budowli prekolumbijskich. 

Autorzy zdjęć przedstawili Meksyk, jako kraj, który zachwyci zarówno miłośników relaksującego wypoczynku nad morzem, jak i osoby zainteresowane kulturą i historią.