W miniony czwartek w Centrum odbyła się konferencja pt. Centrum wczoraj, dziś i jutro. Dotychczasowa działalność i plany na przyszłość. Honorowymi gośćmi Centrum podczas konferencji byli Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej, Jego Ekscelencja Naser bin Ahmed Albraik a także Drugi Sekretarz Ambasady Abdul Kader Al-Kurdi. Oprócz nich w spotkaniu wzięli udział także członkowie Rady Miejsko – Gminnej w Janikowie, dyrektorzy szkół, uczniowie, a także pozostałe osoby uczestniczące w życiu kulturalnym naszej gminy. Gosodarzami imprezy byli wice-burmistrz Janikowa Pan Jacek Duma oraz Dyrektor MGOK-u Pan Sławomir Paluch.

Spotkanie było formą podsumowania dotychczasowej działalności Centrum, ale także- może nawet przede wszystkim- punktem wyjścia dla dalszych inicjatyw i pomysłów Centrum. Ambasador wyraził zadowolenie z kursu obranego rzez Centrum, wyraził także pragnienie, by swoim działaniem Centrum wyszło poza granice Janikowa. Mamy takie przysłowie arabskie, które pochodzi od Mahometa. Szukamy wiedzy od urodzenia aż do śmierci– dodał. 
Po prezentacji dotychczasowych osiągnięć i planów na przyszłość miał miejsce wykład przeprowadzony przez Panią Annę Kławsiuć-Zduńczyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pt. „Pytanie o Innego. Jak powstają stereotypy i jak sobie z nimi radzić”. Wykład zakończył część oficjalną. Po niej zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzania hali widowiskowo -sportowej na stadionie miejskim. Całość zakończył uroczysty obiad w restauracji „Marzenie”. 

Kategorie: Aktualności