We wtorek w Centrum odbyło się, zorganizowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Janikowie, szkolenie w ramach programu „Fred goes Net”. Program skierowany jest do młodych osób, które zostały po raz pierwszy odnotowane w związku z posiadaniem, zażywaniem narkotyków lub spożywaniem alkoholu.

Zajęcia pt. “FreD goes Net” przeprowadził mgr Robert REJNIAK – Vice przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Warszawie, ekspert Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii przy Ministerstwie Zdrowia w Warszawie.
Szkolenie miało na celu:
-przeszkolenie przedstawicieli lokalnych władz w celu zbudowania społecznego poparcia dla realizowanego w gminie programu związanego z problemem alkoholowym i narkotykowym
-przeszkolenie funkcjonariuszy lokalnej policji, pracowników pomocy społecznej, służb kuratorskich, dyrekcji, pedagogów i nauczycieli lokalnych szkół, służby zdrowia, członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
-dostarczenie wiedzy na temat tego, w jakich przypadkach i w jaki sposób kierować osoby do uczestnictwa w programie “FreD goes Net”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kategorie: Aktualności