W ubiegłą środę (24.11.) uczniowie janikowskiego Gimnazjum byli gośćmi OHP (Ochotnicze Hufce Pracy) w Toruniu. W ramach programu „ANGIELSKI SKUTECZNIE czyli AKTYWNOŚĆ + NOWATORSTWO = SKUTECZNOŚĆ” uczestniczyli w spotkaniu z hiszpańskim wolontariuszem Jorge Guillén Calvo.

Do Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu Jorge przyjechał z Hiszpanii w ramach projektu wolontariatu europejskiego Programu „Młodzież w Działaniu” pt. „Z młodzieżą i dla młodzieży”, realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Spotkanie wypełniły tematy poświęcone Hiszpanii, od geografii, poprzez jej historię, język i kulturę. Jorge zaprezentował bardzo ciekawą prezentację swojej ojczyzny, odpowiadał także na liczne pytania. Uczniowie mieli także okazję by uzyskać rzeczowe informacje na temat samej istoty wolontariatu. Wzięli również udział w zajęciach z liderem toruńskiego Klubu Pracy oraz spotkali się z doradcą zawodowym Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. 
Ze swojej strony chcielibyśmy podziękować za gościnę oraz profesjonalne podejście do sprawy.
Jorge będzie gościem Centrum w najbliższy piątek, o godz. 12.00

„Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.” 

Kategorie: Aktualności