W niedzielę 10.04.2011 r. zapraszamy do Centrum. O godz. 16:00 naszym Gościem będzie dr Leszek Szczasny- raciborzanin, z wykształcenia politolog i filozof, a z zamiłowania społecznik, fotograf i przede wszystkim niezależny globtroter. WSTĘP WOLNY!!! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

Jak sam mówi, podróżuje „niskobudżetowo”-autostopem, skrzętnie omijając miejsca oblegane przez Europejczyków. Śpi pod gołym niebem, gości w domach osób, których kulturę i zwyczaje chce poznać, spożywa z nimi posiłki. Swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i fotograficznymi efektami swoich wypraw, podróżnik dzieli się z innymi – przedstawia wyjątkowe slajdowiska, przygotowuje serie egzotycznych widokówek, organizuje spotkania i pogadanki turystyczne. 

Ma mnóstwo energii, zmysł obserwacji i swoje zdanie. W październiku 2010 r. wydał książkę „Świat na wyciągnięcie ręki”. Książka jest barwnym zapisem eskapad autora po Europie i Bliskim Wschodzie. Porusza, rozśmiesza, koi, prowokuje – zachęca do odkrywania świata na własną rękę. Pytany o cel swoich podróży, odpowiada: Udaję się w strony mniej sielankowe z lubością wdzierania się nie-wiadomo-gdzie. Ludzie pukają się w czoło: po co tam jedziesz?Tam nic nie ma! I jak mam im wytłumaczyć,że właśnie dlatego NIC tam jadę?Trzeba przecież poznać również niefolderowe oblicze danego kraju.(fragment relacji bałkańskiej, 88s.)

strona internetowa Leszka Szczasnego:
http://leszekszczasny.blogspot.com

Kategorie: Aktualności