W niedzielę dn. 15.05 br., o godz. 15:00, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu W KRĘGU OBCYCH KULTUR pt. „Wyprawa w śniegi i lody do Antarktyki”. Dr Zdzisław Preisner- toruński geograf, podróżnik, fotograf i wydawca, będzie już po raz trzeci Gościem Centrum. 

dr Zdzisław Preisner– toruński geograf, podróżnik, wykładowca i wydawca książek geograficznych. Zajmuje się geografią regionalną, w tym zwłaszcza krajami polarnymi oraz kulturami ludów świata. W swoim archiwum fotograficznym posiada ponad 60 tyś. barwnych przeźroczy i fotografii z 7 kontynentów. 

Odwiedził ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. Dr Zdzisław Preisner od 2005 roku należy do grona dwudziestu trzech polskich członków elitarnego, międzynarodowego Klubu odkrywców i podróżników The Explorers Club. 

ANTARKTYKA
“Połyskująca biel, lśniący błękit, krucza czerń, ta ziemia w słonecznym świetle wygląda bajkowo.Wzniesienie za wzniesieniem, szczyt za szczytem -spękany, jak żaden na naszej planecie, leży dotąd nie oglądany, nie tknięty ludzką stopą dziki ląd…”
Roald Amundsen

Kategorie: Aktualności