W minioną niedzielę 19.09 br. , po przerwie wakacyjnej, odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze z Hajerem ze Śląska – Mieczysławem Bieńkiem- górnikopodróżnikiem.

W dniu 19.09 br. w Centrum Promocji Dialogu odbyło się spotkanie podróżnicze pt. „Autostopem do Dalajlamy” z Mieczysławem Bieńkiem – Hajerem czyli śląskim górnikiem – wytrawnym podróżnikiem. 
Mietek, po wypadku w kopalni zaczął podróżować po świecie – w ciągu kilku lat odwiedził 84 kraje na 4 kontynentach gdzie wszędzie spotykały go niesamowite przygody. 
Na niedzielnym spotkaniu opowiedział historię z drogi do Indii, w której przemierzył Polskę, Ukrainę, Rosję, Kazachstan, Chiny, Pakistan i Afganistan by w końcu spotkać się z Dalajlamą. Relację z tej niezwykłej podroży zawarł w książce „Hajer jedzie do Dalajlamy”, którą można było kupić po spotkaniu. 
Bieniek mówi, że „marzenia to pojazd unoszący Cię do gwiazd”, a jego książka jest relacją z dochodzenia do celu i spełniania się snu o niemożliwym. „Hajer jedzie do Dalajlamy” to okno na świat pełen soczystych barw i świeżości. Świat, w który warto się wraz z Mieczysławem Bieńkiem zagłębić. 
W ramach podziękowania za liczne przybycie gości, Mietek wręczył słuchaczom kilka płyt nagrodzonego na wielu przeglądach i festiwalach filmu pt. „W drodze”opowiadający o jego podróży do Dalajlamy…
Spotkanie udało się znakomicie, czego miarą może być niemal pełna sala…

Kategorie: Aktualności