W niedzielę dn. 09.10.2010 r., o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z cyklu „W kręgu obcych kultur” pt. „Albania – piękna nieznajoma…” z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim. 

Andrzej Pasławski – podróżnik, organizator wypraw terenowych, znawca i miłośnik Bałkanów.
Łączy pasję poznawczą i fotograficzną. Od ponad 6 lat przemierza Albanię, w której był już ponad dwudziestokrotnie. Kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI – wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować. Albanię przemierza z rodziną i to tam spełniły się ich marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie.
„Wrota Bałkanów”- Albania – to niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające wdech widoki. 

Pan Andrzej pokaże Albanię tę turystyczną i tę niedostępną, ponieważ podróżuje samochodem terenowym i ma możliwość dotarcia tam gdzie nie spotyka żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70 km to czasem dziewięciogodzinne zmagania z terenem.

Niedzielne spotkanie będzie półtoragodzinną opowieścią o tym kraju, ilustrowaną zdjęciami i etniczną muzyką. Pokaz zdobył II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” i III miejsce na I Ogólnopolskim Zlocie Podróżników oraz uznanie Ambasady Republiki Albanii w Polsce.

Więcej informacji o Andrzeju Pasławskim i jego wyprawach na stronie internetowej www.fotolandia4x4.com

WSTĘP WOLNY!!! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Kategorie: Aktualności