W niedzielę, 27 listopada br. o godz. 16:00 Centrum Promocji Dialogu zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Karoliny Sypniewskiej. Ekspozycja zatytułowana „W kręgu obrzędów. Azja i Oceania” odkryje przed widzem codzienne życie mieszkańców Papui Nowej Gwinei, Vanuatu, Indonezji, Australii, Malezji, Nepalu i Indii. Wystawę będzie można oglądać do dnia 12.12.2011 r.

W kręgu obrzędów. Azja i Oceania – 27.11.2011 r.-12.12.2011 r. 

Papua Nowa Gwinea, Vanuatu, Indonezja, Australia, Malezja, Nepal, Indie 

Obrzędy mają stałe miejsce w kalendarzach i ludzkich sercach na całym świecie. Choć festiwale i rytuały zakorzenione są w przeszłości, nadają sens teraźniejszości. W poszukiwaniu dzikich rytuałów wciąż praktykowanych w XXI-wieku Karolina Sypniewska wybrała daleką Oceanię i Azję. Fascynacja odległymi kulturami, ich obyczajami i życiem codziennym była od zawsze obiektem jej pragnień. Celem podróży było przeniesienie się w świat, który w minimalnym stopniu został dotknięty przez zachodnią cywilizacje. 

Wysoki poziom adrenaliny nie ulegał zmianie przez 2 lata trwania podróży. Obcowanie z tubylcami, doświadczanie ich obyczajów, obserwacja stylów życia zostały przedstawione na wystawie. Plemiona, z którymi obcowała Karolina Sypniewska przez ostatnie miesiące nauczyły ją, że można żyć szczęśliwie posiadając niewiele, ponieważ posiadanie zbyt wiele przysłania nam szczęście codzienności. 

Wystawa została podzielona na trzy części- rytuały, ludzie, style życia. 

Podczas otwarcia wernisażu dn. 27 listopada br. o godz. 16:00 zostanie zaprezentowana multimedialna prezentacja z podróży oraz sprzedaż zdjęć, z której dochód będzie przeznaczony na społeczność Papui Nowej Gwinei. 

WSTĘP WOLNY!!! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!