W niedzielę dn. 27.11.2011 r., o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z cyklu „W kręgu obcych kultur” pt. „Mieszkając wśród Papuasów” ” z podróżniczką Karoliną Sypniewską. 

Karolina Sypniewska to pasjonatka dalekich wypraw na własną rękę. Swoją przygodę z podróżami rozpoczęła jako 7-latka wyjeżdżając z rodzicami do Meksyku. Od kilku lat pełna pozytywnej energii spełnia swoje marzenia poznając najdalsze zakamarki naszego świata z jednym plecakiem. Podróżowanie to jej żywioł; stopem, na niskim budżecie, mieszkając u tubylców, Karolina najbardziej w wojażach ceni sobie kontakt z lokalnymi mieszkańcami. Fascynacja dzikimi kulturami i miejscami nietkniętymi w dużym stopniu przez kulturę zachodu doprowadziła ją np. na wyspy Vanuatu, Papuę Nową Gwinee, Bangladesz, Birmę, Mongolie, Pakistan, Iran czy Indie. Podczas 2-letniej wyprawy z Bydgoszczy lądem do Australii, Karolina prowadziła internetowy dziennik podróżniczy www.sypkarola.geoblog.pl , w którym dzieliła się wrażeniami z drogi. 

Karolina Sypniewska opowie nam o swoich doświadczeniach z podroży do Papui Nowej Gwinei, gdzie jako pierwsza biała kobieta została przyjęta do społeczeństwa i zamieszkała na jednej z wysepek. Nadano jej imię MINDUA WALE TAGUA – co oznacza biała kobieta wyspy Mushu. Podróżniczka przedstawi ciekawe filmiki kręcone bardzo spontanicznie, opowie o niesamowitych skokach ala bungee w Archipelagu wysp VANUATU oraz zaprezentuje artefakty z podróży.

Podczas niedzielnego spotkania odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Karoliny pt. „W kręgu obrzędów. Azja i Oceania”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! WSTEP WOLNY!!!

Kategorie: Aktualności