Karolina Sypniewska- podróżniczka, przewodniczka, fotografka, pasjonatka dalekich wypraw, odrębnych kultur i języków świata – była niedzielnym (27 listopada) Gościem Centrum.

W dniu 27.11 br. w Centrum Promocji Dialogu odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze pt. ”Mieszkając wśród Papuasów” z Karoliną Sypniewską – młodą Bydgoszczanką, pasjonatką indywidualnych wypraw z plecakiem. Slajdowisko podróżnicze było połączone także z wernisażem- otwarciem wystawy fotografii pt. „W kręgu obrzędów. Azja i Oceania” autorstwa naszego Gościa. 
Podczas spotkania, podróżniczka prezentowała zdjęcia i filmy z jej 2 letniej podróży w stronę Australii i dalej.
Prawie 2 miesięczny pobyt na drugiej, co do wielkości wyspie świata- NOWEJ GWINEI był jednym z najbardziej autentycznych i niezwykłych doświadczeń. Wielkanoc spędziła na malutkiej wyspie mieszkając wśród Papuasów, przyjęła pseudonim MINDUA WALE TAGUA, co w lokalnym języku wioski oznacza- „biała kobieta wyspy Mushu”. 
Przyjęli jak swoją, były oferty zamążpójścia i pozostania na wyspie na zawsze…
Opowiedziała nam jak smakuje krokodyl, dlaczego i gdzie obcina się palce u dłoni kobietom, w jakim celu używa się orzecha betelu i co to jest- KOTEKA, która z resztą przyniosła na pokaz…:)

Podczas spotkania można było zakupić obrazy, których dochód przeznaczony był na rzecz społeczności Papua Nowa Gwinea.

Spotkanie udało się znakomicie, czego dowodem była pełna sala Gości.

Kategorie: Aktualności