W niedzielę dn. 29.01. br., o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie podróżnicze „ Nad poziom marzeń czyli mój Mount Everest” z alpinistką Magdaleną Prask. 

Magdalena Prask – alpinistka, fotograf, przewodnik górski, pilot wycieczek, organizator ponad 10 wypraw górskich. Odbyła samotną 6-miesięczną podróż po Ameryce Południowej, podczas której podążając przez Andy zdobyła szereg szczytów od Ziemi Ognistej po Równik. Jako 6-ta Polka w historii zdobyła najwyższy szczyt świata Mount Everest (8848 m n.p.m.). Największą jej pasją są podróże oraz góry co stara się łączyć przemierzając wszystkie kontynenty. Swoimi doświadczeniami dzieli się z innymi aktywnie działając w klubach górskich i podróżniczych, organizując liczne pokazy slajdów i wystawy zdjęć. 

Będzie to wirtualna podróż w jeden z najpiękniejszych rejonów świata – w Himalaje. Swoją opowieść Pani Magda rozpocznie w Kathmandu, mieście marzeń każdego wpinacza, gdzie zaczynają się i kończą największe górskie przygody. W drodze na Everest przejedziemy do Tybetu – pustynnej krainy, gdzie u stóp górskich kolosów ma miejsce jeden z największych dramatów ówczesnego świata. Jednak większość czasu spędzi w obozach wysokogórskich na zboczach Mount Everest- chodząc w górę i w dół, marznąc i wyczekując na dzień ataku szczytowego. Pani Magda jest przykładem na to,że nawet nierealne marzenia można spełniać… 

Więcej informacji o naszej podróżniczce na stronie internetowej www.magdalenaprask.pl 

WSTĘP WOLNY!!! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Kategorie: Aktualności