Centrum Promocji Dialogu w Janikowie zaprasza na wystawę fotografii z cyklu „KULTURY ŚWIATA” pt. „Najpiękniejsze miasta świata”.

Autorzy zdjęć – studenci polscy i zagraniczni, proponują podroż do wszystkich najpiękniejszych miast na świecie, które kryją wiele tajemnic oraz oferują niesamowite widoki.

Miasta – od tysięcy lat, ludzkość nie jest w stanie wyobrazić sobie bez nich życia. Są odzwierciedleniem osiągnięć cywilizacyjnych. Wśród miast, są takie, które stanowią obiekt westchnień. Mnóstwo osób marzy, aby je poznać lub kolejny raz do nich wrócić. Trudno o nich mówić bez używania przymiotników w stopniu najwyższym. Bo są po prostu „naj”,mają w sobie to coś, co najłatwiej określić mianem niepowtarzalnej atmosfery. Jedne budzą podziw najnowszymi rozwiązaniami urbanistycznymi, inne zachwycają reliktami przeszłości, będącymi czasem jednymi śladami istnienia wielkiej cywilizacji. Na ich niezwykła materię składają się nie tylko budowle, ale również rozplanowanie, położenie, wkomponowanie w krajobraz. Kraje, mają szczególną moc, dlatego właśnie tam ludzie tak dobrze się czują. 

Ta wystawa fotograficzna to zaproszenie w podroż po najpiękniejszych miastach świata, zachwycających wiekowym dziedzictwem kulturowym, malowniczymi ogrodami, wspaniałymi zabytkami, zapierającymi dech w piersiach widokami. Ich wybór jest subiektywny, choć nie bez znaczenia był fakt, że w przypadku ponad trzech czwartych opisanych ośrodków albo one same, albo znajdujące się w nich obiekty figurują na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.