Na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Janikowie w Centrum Promocji Dialogu w dniu 7 maja 2012 r. gościła p.Małgorzata Gutowska-Adamczyk – pisarka ,historyk teatru,scenarzystka filmowa,dziennikarka. Absolwentka wydziału wiedzy o teatrze warszawskiej PWST, obecnie Akademii Teatralnej.

W przeszłości Pani Małgosia była nauczycielką j. polskiego i łaciny. Napisała scenariusz m.in. do serialu -„Tata a Marcin powiedział”, dialogi do serialu „Na wspólnej”.Obecnie jest autorką kilkunastu powieści dla dorosłych i dla młodzieży. 

„Cukiernia pod Amorem” – trzytomowa saga podbiła serca czytelników. Autorka przygotowuje wydanie książki pod tytułem – „Podróż do miasta świateł”-będącą nawiązaniem do kilku wątków i postaci z „Cukierni…”, premiera na jesień br.

Spotkanie odbyło się w życzliwej atmosferze, gro czasu autorka poświęciła kulisom zapowiedzianej premierowej książki, relacji z podróży do Paryża – w celu zdobycia wiarygodnych informacji historycznych u źródła – pisarka bardzo rzetelnie przygotowuje się do każdej powieści – zbierając informacje w licznych dokumentach i źródłach historycznych, aby swą literacką podróż podeprzeć faktami z przeszłości.
Na koniec spotkania autorka podpisywała swoje książki, były pamiątkowe zdjęcia i obietnica, że wróci do Janikowa po wydaniu „Podróży do miasta świateł” – więc … Do zobaczenia.

Kategorie: Aktualności