W niedzielę dn. 21.10 br., o godz. 16:00 odbędzie się pierwsze, powakacyjne spotkanie pt.”Balonem przez świat” ze Zdobywczynią Balonowego Pucharu Świata Kobiet, podróżniczką – Beatą Chomą.

Beata Choma – z wykształcenia geograf – kartograf, pilot balonowy, członek Balonowej Kadry Narodowej Polski oraz członek Komisji Balonowej Aeroklubu Polskiego. Lista jej zajęć i osiągnięć nie ma końca. 

Swoją przygodę z lataniem rozpoczęła w wieku 16 lat. Była pilotem szybowcowym. Loty balonem rozpoczęła jako sędzia. Brała udział w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Od 2006 roku, już jako zawodniczka, bierze udział w polskich i międzynarodowych zawodach balonowych i zajmuje w nich jedne z pierwszych miejsc. Jest zdobywczynią Balonowego Pucharu Świata Kobiet.

Pani Beata opowie, jak dzięki balonom podróżuje po świecie. Jak balon wygląda z bliska i jak lata. Przybliży, na czym polegają zawody, które są jej pasją. Jak precyzyjnie i na czas dolecieć do celu, kiedy o kierunku i prędkości lotu decyduje jedynie wiatr. Widzowie poczują, że balony to nie tylko kolorowe zjawisko na niebie, ale niezwykła przygoda będąca w zasięgu każdego z nas… Z wiklinowego kosza spojrzymy min. na Rosję, RPA, Iran, Japonię oraz na nasze polskie krajobrazy, które z ziemi wyglądają zupełnie inaczej. 

WSTĘP WOLNY! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Kategorie: Aktualności