W minioną niedzielę 17 marca br. w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze z Tomaszem Pakułą, pt.: „Awantura w kraju kangurów”.

„Awantura w kraju kangurów” to nieprzewidywalna przygoda Tomka Pakuły, wiodąca od bezkresnych krajobrazów Terytorium Północnego poprzez złotonośne piaski Australii Południowej po mało uczęszczane szlaki Alp Australijskich. 

Przygoda Tomka obejmowała ponad sześć tygodni, a wszystko zaczęło się od konkursu. Jedna z koleżanek naszego podróżnika znalazła ogłoszenie w Internecie z zakresu dziennikarstwa podróżniczego. W konkursie trzeba było w 2,5 miesiąca napisać 8 obszernych artykułów. Jak się okazało Tomek ten konkurs wygrał i nagrodą był bilet do dowolnego miejsca – wybrał Australię…

Plan podróży obejmował poszukiwania złota, wpinanie się na Górę Kościuszki, poznawanie australijskiej przyrody… Nasz Gość miał styczność z temperaturami od -5 do +55 stopni Celsjusza z jadowitymi wężami. 

Podczas spotkania można było także się dowiedzieć, że Phillip Island jest taką Australią w pigułce, ze względu na przepiękną przyrodę, a widoki podczas 8-kilometrowej wędrówki po Przylądku Woolamai zapierały dech w piersiach – o przepiękne klify i skały rozbijały się grzywacze pięciometrowych fal.
Złoto natomiast jest to cała historia… W Australii to złoto można wykopywać, wypłukiwać, a największym zaskoczeniem było to, że ono jest tak łatwo dostępne. Po prostu „można usiąść z misą nad strumieniem, zaczerpnąć tego piasku, żwiru z jego dna i tylko nasza cierpliwość i czas decyduje o tym ile tego złota znajdziemy.”

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.

Kategorie: Aktualności