W minioną niedzielę 09 czerwca br. o godz. 16:00 w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze z Panem Piotrem Kowalczykiem pt.: „Afryka Zachodnia”.

Piotr Kowalczyk, Tomasz Oleś i Justyna Frodel zaczęli w Casablance, a skończyli w Dakarze. Przemieszczając – czym się dało (łapiąc autostopa, płynąc łódką canoe, promem, jadąc rowerami, bus taxi czy ciężarówką z bananami ), i korzystając z gościny Afrykańczyków (mieszkali u rodziny mauretańskiej, na slumsach Dakaru, u rodziny w Gambii jak i w wiosce w Gwinei Bissau), przemierzyli ok. 5 tys. km i odwiedzili w dwa miesiące 6 krajów: Maroko, Saharę Zachodnią, Mauretanię, Senegal, Gambię i Gwineę Bissau. 

Podczas spotkania mogliśmy obserwować przyrodę w rezerwatach wzdłuż rzeki Gambia, mogliśmy spojrzeć na zatonięte rdzawe statki, które przechylone tkwią tak od lat czy obserwować zbiory do produkcji oleju palmowego, dawne lotnisko i hotele widma na wyspie Bubaque. Dowiedzieliśmy jak wyglądają marokańskie dżelaby, jak smakuje thieboudienne i tajine oraz jak bardzo są życzliwi i przyjaźnie nastawieni Afrykańczycy.

Kategorie: Aktualności