Centrum Promocji Dialogu w Janikowie zaprasza na otwarcie wystawy eksponatów połączone z prelekcją kpt. Józefa Gawłowicza, pt. „Sztuka Islamu”, które odbędzie się 16 czerwca br. o godz. 15:00

Józef Gawłowicz – polski kapitan żeglugi wielkiej, pisarz marynista, przewodniczący szczecińskiego koła Związku Literatów Polskich. W 1976 ukończył Wydział Nawigacyjny Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni. Dowodził wieloma statkami polskimi i pod obcymi banderami m.in. w Hongkongu i Arabii Saudyjskiej – gdzie ma wielu przyjaciół i skąd przywoził eksponaty do kolekcji „Sztuka Islamu”. Wykładał astronawigację na Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. W latach 1963-1989 był tajnym kurierem paryskim Kultury do Polski. Publikował w Kulturze pod pseudonimami: Adam Tukubar (Chińskie wycieczki), Paweł Sowa (Pamiętnik znaleziony w Bochni), Sindbad Żeglarz (Hawana, czyli traktat o kontrabandzie).

Główną atrakcją spotkania będzie ekspozycja „Sztuka Islamu” z kolekcji kpt. Józefa Gawłowicza. Wśród eksponatów widzowie zobaczą bogato zdobione naczynia metalowe, białą broń, lampy, biżuterię, dywany modlitewne, sztylety i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!