W niedzielę 17 listopada 2013r. o godz. 16:00 w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie odbędzie się spotkanie podróżnicze z Marcinem Michalskim pt.: „WYSPY OWCZE – PRZEGAPIANY ARCHIPELAG”.

Marcin Michalski – współautor książki reportażowej „81:1. Opowieści z Wysp Owczych” nominowanej do nagród im. Beaty Pawlak i Traveler. Działa w zespole Projekt Føroyar – inicjatywy mającej na celu inspirowanie polsko-farerskich kontaktów kulturalnych i popularyzację wiedzy na temat Wysp Owczych. O archipelagu pisze także do prasy oraz na swoim blogu www.havnar.blogspot.com. Faroje uwielbił tak bardzo, że w zasadzie nie jeździ nigdzie indziej, nie licząc rowerowych ekskursji po Polsce.

Niedzielne spotkanie będzie podróżą do krainy zbiegów okoliczności. Będzie o jeździe hulajnogą przez apokaliptyczne krajobrazy i o spacerach po wyludnionych peryferiach. Trochę o sztormach co przewracają autobusy i igliwiu pachnącym oceanem. Przede wszystkim jednak o mieszkańcach Wysp Owczych, Farerach, którzy zaskakują wszechstronnością, mają swój własny język, parlament i orkiestrę symfoniczną, a także mnóstwo innych rzeczy, o które nie podejrzewalibyście 49-tysięcznego społeczeństwa.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Kategorie: Aktualności