Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Janikowie zaprasza do CENTRUM na spotkanie autorskie z Marią Wiernikowską- reporterką, dziennikarką i korespondentką wojenną, które odbędzie się dn.07.04.2014 r. (poniedziałek), o godz. 17:00.

Maria Wiernikowska- studiowała na UW i na UJ,a także na Uniwersytecie w Perugii oraz w Paryżu. Swoją karierę dziennikarską rozpoczęła w 1982 roku pracując we francuskim radio, a także współpracowała z BBC. Po 1989r. była zatrudniona w Polskim Radio oraz w Radio Zet. Przez wiele lat tworzyła reportaże dla TVP. Relacjonowała klęski żywiołowe oraz konflikty zbrojne. Wielkie uznanie przyniosły jej wstrząsające materiały ukazujące powódź tysiąclecia w Polsce z 1997r. Ponadto realizowała scenariusze filmowe. Dziś jej teksty i poglądy można poznać dzięki oficjalnemu profilowi dziennikarki na portalu społecznościowym Facebook.

Autorka takich książek jak:”Zwariowałam, czyli Widziałam w Klewkach”(2005),oraz „Oczy czarne, Oczy niebieskie.Z drogi do Santiago de Compostela”(2013)

Dziennikarka jest laureatką wielu nagród m.in. Nagrody Polskiego Pen Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego. 

Serdecznie zapraszamy!! Wstęp wolny!!

Kategorie: Aktualności