W niedzielę dn. 15.06.2014r. o godz. 16:00 odbędzie się ostatnie spotkanie podróżnicze przed przerwą wakacyjną z Karoliną Sypniewską – podróżniczką, przewodniczką, fotografką, Kobieta Roku 2012 miasta Bydgoszczy, pasjonatka dalekich wypraw pt.”Aqua Story- u źródeł nadwody””.

Karolina Sypniewska – rodowita Bydgoszczanka. Studiowała w Instytucie Puszkina w Moskwie oraz na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy gdzie otrzymała stopień magistra lingwistyki stosowanej w 2008 roku. Następnie ukończyła podyplomowe studia w Public Relations na Uniwersytecie Słonecznego Wybrzeża w stanie Queensland w Australii. Poznawanie świata to jej największa życiowa pasja, a pilotowanie wycieczek i pokazywanie świata innym stało się dla niej idealnym lekarstwem na „nieuleczalną” chorobę zwaną podróżowaniem. Dotychczas udało jej się zwiedzić ponad 60 krajów na 5 kontynentach. Bardzo sobie ceni kontakt z tubylcami i szczegółowe poznawanie miejsc. Brała udział wielu niestandardowych akcjach podróżniczych. Jedną z takich wypraw jest właśnie Aqua Story- u źródeł nadwody – polska wyprawa do Wenezueli, aby w niestandardowy sposób zdobyć Salto Angel – najwyższy wodospad świata zjeżdżając wzdłuż z jego zboczy 1000m na linach. Jako pierwszym Polakom w składzie – Karolina Sypniewska, Agnieszka Grudowska, Piotr Sudoł udało się to zrobić, za co otrzymali nagrodę specjalną im. Tony’ego Halika podczas Festiwalu Podróżnicy 2013.

Aqua Story – to niezwykła podróż do świata nieskażonej natury wenezuelskich gór stołowych, do źródeł najczystszej wody na świecie – nadwody. W kwietniu 2013 zespół w składzie – Karolina Sypniewska (Bydgoszcz), Agnieszka Grudowska (Warszawa) i Piotr Sudoł (Szczecin) jako pierwsi Polacy wdrapali się na szczyt góry stołowej Ayuan Tepui (700km²) w Wenezueli aby po 8 dniach wymagającego trekkingu na max. wysokość 2500m n.p.m. odbyć 2-dniowy zjazd w dół na linach wzdłuż najwyższego wodospadu świata – Salto Angel (997m). Rappellingu ściany Salto Angel można dokonać tylko w porze suchej, czyli w marcu i kwietniu. Takich wypraw odbywa się rocznie ok. 10-12, co czyni to przedsięwzięcie dość unikatowym. Krawędź Salto Angel jest też w tym samym czasie dostępna dla base jumperów, którzy te wyprawy opisują jako: „osiem dni wspinania – 50 sekund swobodnego lotu”.

Więcej informacji nt. naszego Gościa i w/w wyprawy można przeczytać na stronie internetowej www.karolinasypniewska.pl

Wstęp wolny!! Serdecznie zapraszamy!!!

Kategorie: Aktualności