Dnia 27 czerwca br. Gościem Centrum Promocji Dialogu była Anna Sępińska- Radecka – autorka książki „Jestem”.

W Centrum Promocji Dialogu odbyło się kolejne spotkanie autorskie.

Na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Janikowie, Gościem Centrum była Anna Sępińska –Radecka – autorka, która zaprezentowała swoją debiutancką książkę pt. „Jestem”.

Anna Sępińska –Radecka to rodowita inowrocławianka, obecnie mieszkająca w Niemczech. Laureatka wielu konkursów muzycznych oraz programów telewizyjnych, w tym emitowanego w telewizji TVN programu „Zostań gwiazdą”. Anna śpiewa w zespole Gold, który zapewnia oprawę artystyczną wielu imprez okolicznościowych w okolicach Wiesbaden.

Na początku piątkowego spotkania, Anna przekonywała słuchaczy, że pozytywne myślenie może zmienić nasze życie tak samo jak zmieniło się życie 39-letniej rozwódki Barbary z trojgiem dzieci i nieciekawymi perspektywami, bohaterki jest debiutanckiej książki, będącej historią współczesnego Kopciuszka.

Anna zdradziła, że początek książki to są lata jej dzieciństwa, ale to nie jest jej prawdziwa historia. Pomysł na książkę zrodził się wtedy, gdy zdecydowała się wylać coś z siebie i zafundować sobie formę terapii. 

Tytuł książki pt. „Jestem” oznacza według Naszego Gościa odwagę, kompromis, który jest ważny dla każdego człowieka i uczy zarówno pokory jak i szacunku. Uważa, że każdy z nas jest zdolny do takiego kompromisu, dzięki któremu może poradzić sobie ze wszystkimi lub prawie wszystkimi przeciwnościami i trudnościami losu, ale również porażkami. Anna przekonywała nas ,że każdy z nas jest zdolny powiedzieć „jestem”. Wystarczy znaleźć odpowiednią drogę, miejsce i czas. Wystarczy odnaleźć siebie i powiedzieć sobie „jestem”. Mimo przeciwności losu warto wziąć się w garść i iść do przodu!

Anna zaprezentowała także swój talent wokalny, wykonując kilka piosenek, które były dopełnieniem całego spotkania.

Na zakończenie Nasz Gość zapewnił słuchaczy, że jest w trakcie pisania kolejnych książek. Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne publikacje.

Spotkanie poprowadziła Pani Mirosława Czerwińska z Miejsko-Gminnej Biblioteki –Publicznej w Janikowie.

Kategorie: Aktualności