Centrum Promocji Dialogu w Janikowie w dniach od 07.10 do 14.11.2014r. zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii Mateusza Niewiadomskiego z jego podróży do Stanów Zjednoczonych.

Mateusz Niewiadomski – inowrocławianin, lektor języka angielskiego, pasjonat podróży, przemierzył tysiące mil by móc spojrzeć przez obiektyw aparatu fotograficznego na to, co najpiękniejsze w USA. Autor przedstawił na swoich fotografiach imponujące Stany Zjednoczone oraz miasta, które są najchętniej odwiedzane przez turystów z całego świata. Fotografie przedstawiają m.in. Kalifornię, Las Vegas, Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco, Waszyngton….

USA– potęga i władza, kraj wielki i bogaty, a zarazem zróżnicowany jak żaden inny. Olbrzymie miasta zaskakujące nie tylko futurystyczną zabudową, centra rozrywki nie mające sobie równych, a pomiędzy nimi przepiękne Parki Narodowe kryjące przyrodnicze perełki fascynujące oniemiałych turystów…

USA jest niezwykle wymieszanym kulturowo, etnicznie, obyczajowo i ekonomicznie krajem, w którym mieszkają zarówno autochtoniczni Indianie, „śmietanka światowa”,jak i bieda z okolicznych i odległych nawet krajów szukająca tu swojego eldorado na ziemi. 

Dla turystów kraj ten jest niezwykle atrakcyjny. Każde większe amerykańskie miasto zaskakuje niespotykanymi gdzie indziej ciekawostkami. Bo kogo nie pociąga Los Angeles z gwiazdorskim Hollywood, San Francisco z mostem Golden Gate i widokiem na osławiony Alcatraz, Nowy York z Manhattanem i symboliczna Statua Wolności i w końcu rozrywkowe Las Vegas – siedziba ekskluzywnych kasyn i największych hoteli świata mieszczących się w zadziwiających budowlach. 

To jednak nie miasta w głównej mierze decydują o atrakcyjności USA. Największe wrażenie wywierają wspaniałe cuda natury, których tu nie brakuje. Jedne zadziwiają wielkością, inne sposobem powstania, wszystkie natomiast są przepiękne a ich widok potrafi rzucić na kolana i odebrać mowę. 

Te najsłynniejsze perełki to: potężny Wodospad Niagara, Wielki Kanion Kolorado, największy na świecie system jaskiniowy Mommoth Cave, tryskające gejzery w Parku Narodowym Yellowstone czy Parki Narodowe w Utah z fantastycznymi formami skalnymi. 

Kategorie: Aktualności