Centrum Promocji Dialogu w Janikowie zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii pt. Tanzania -W Parku Serengeti, u stóp Kilimandżaro, na Zanzibarze oraz w wiosce Masajów…, która zostanie wyeksponowania od dnia 18.11- 19.12.2014r. Zdjęcia można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00-15:00.

Tanzania to państwo we wschodniej Afryce, to ogromny kraj, ponad trzykrotnie większy niż Polska. W każdym z jej regionów zachwyca nie tylko przyroda, ale również kuchnia, stanowiąca fuzję smaków Afryki, Indii i świata arabskiego.

Większość turystów odwiedza ten kraj, aby w pełni poznać określenie dzika przyroda, wziąć udział w safari, spojrzeć na Afrykę ze szczytu Kilimandżaro lub znaleźć wytchnienie na dzikich plażach tanzańskich wysp.

Do głównych atrakcji Tanzanii bez wątpienia należy safari, żyją tu dziesiątki gatunków zwierząt. Największą ich siedzibą i jednym z najbardziej osławionych parków na świecie jest Serengeti, zajmujący obszar ponad 14 tys. km².Park skupia niemal wszystkie zwierzęta tej części świata. Niewątpliwą atrakcję Serengeti jest pobyt w masajskiej wiosce. Masajowie, koczowniczy lud Tanzanii i Kenii, od wieków zamieszkują obszar parku, wykorzystując jego naturalne zasoby.

Jednym z ciekawych miejsc w Tanzanii jest rezerwat przyrody Ngorongoro, którego nazwa pochodzi od największego powulkanicznego krateru. Można tam zobaczyć lwy, hipopotamy, antylopy, flamingi, nosorożce oraz niezliczone stada zebr. 

Najlepszym miejscem na odpoczynek jest największa wyspa Tanzanii – Zanzibar. Jego zabytkowa część zwana Kamiennym Miastem, wpisana na listę UNESCO stanowi niezwykłe połączenie architektury arabskiej, hinduskiej, afrykańskiej i europejskiej. W Kamiennym Mieście warto zwrócić uwagę na drzwi, drewniane, rzeźbione, z kołatkami z brązu. Można ich wypatrzeć ponad 500, wiele starszych niż domy, w których zostały osadzone. Plaże stanowią kolejny skarb Zanzibaru,urzekają dziewiczością.

Mieszkańcy kontynentalnej Tanzanii są bardzo sympatyczni, ale serdeczność Zanzibarczyków bywa wręcz onieśmielająca. Jednym z największych skarbów, jaki można przywieźć z Tanzanii, jest dystans do wszelkich trudnych sytuacji życiowych. Hakuna matata, czyli w języku suahili: nie ma problemu, brzmi zawsze i wszędzie. 

Wystawa przedstawi Tanzanię, jako kraj, w którym jest wiele atrakcji, a smak dzikiej Afryki można poczuć wybierając się na safari. Zobaczyć można także największe skarby tego kraju, którym niewątpliwie są dzikie zwierzęta i wspaniała dziewicza przyroda. 

Wstęp wolny!! Serdecznie zapraszamy!!