Dnia 30.11.2014 roku o godz. 16:00 (niedziela) w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie odbędzie się spotkanie podróżnicze z Dominikiem Szmajdą, pt. „Rower góral i na Ural”.

Naszym gościem będzie Dominik Szmajda – podróżnik, fotograf, współwydawca książki „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd” Kazimierza Nowaka. W ostatnich latach odbył kilka wypraw rowerowych: Maroko, Sahara Zachodnia, Mauretania, Mali (2008/2009), Libia (2009/2010), Czad (2011), Ural Polarny (2012) oraz spływ canoe rzeką Dja w Kamerunie (2013). Jest laureatem licznych nagród na festiwalach podróżniczych, autorem wystaw fotograficznych. Dominik Szmajda to jeden z liderów projektu podróżniczego „Sztafeta Afryka Nowaka”, współzałożyciel i prezes Fundacji im. Kazimierza Nowaka, organizator Festiwalu „Na Szage” i Konkursu im. Kazimierza Nowaka. Nasz gość jest także autorem książki i filmu: „Rower góral i na Ural”. 

Podróżnik w 2012 roku wybrał Ural, bo chciał na swoim rowerze pojechać w miejsce zarazem egzotyczne i słabo eksplorowane. Okazało się, że to nie tak daleko. Przez miesiąc przemierzał tundrę Jamału, podjął próbę trawersu przez serce gór Uralu Polarnego, wspinając się kamienistymi szlakami i pchając rower po grząskich zboczach dotarł do jeziora Balszoje Szczucze, strasznie się przy tym wszystkim zmęczył, ale do domu wrócił szczęśliwy. 

Na niedzielnym spotkaniu Gość opowie o swoich podróżach, a także zaprezentuje film, który w ostatnich miesiącach zbiera laury na festiwalach. 

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Kategorie: Aktualności