Dnia 25.01.2015 roku o godz. 16:00 (niedziela) w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie odbędzie się spotkanie podróżnicze z Piotrem Mitko pt. „Islandia jest jak kobieta”. 

Naszym gościem będzie Piotr Mitko – absolwent Informatyki na Uniwersytecie Śląskim, podróżnik, pasjonat jazdy na rowerze, fotograf, autor filmu „Islandia jest jak kobieta”, który zdobył uznanie licznej publiczności m.in. Kolosów 2010 i wielu innych imprez, także zagranicznych. 

Nasz gość planował swą samotną podróż rowerową niemal 2 lata. Na drodze do realizacji tego marzenia stawało wiele nieprzewidzianych przeszkód. W końcu wyprawę udało się zrealizować, choć wcale nie było łatwo.. 
Islandia uchodzi za kraj, w którym warunki do jazdy rowerem są najtrudniejsze w Europie. Nie przeraziło to jednak naszego Gościa, który w 6 tygodni przemierzył 4 tys. km wzdłuż wybrzeży wyspy. Chcąc zgromadzić różnorodny i bogaty materiał fotograficzny i filmowy ze swej wyprawy, przez cały czas wytrwale ładował swoją kamerę za pomocą chałupniczo zmajstrowanej przez kolegę prądnicy. Na trasie podróżnika znalazły się pola lawy i czarnego piasku, niezliczone rzeki, przykryte lodowcami wulkany, gorące źródła, gejzery, wodospady, bezkresne przestrzenie, kamieniste pustynie, fiordy i klify. Niezachodzące Słońce, ucieczka od problemów dnia codziennego, obcowanie z nieskażoną przyrodą, uczucie maleńkości wobec sił natury – tego wszystkiego doświadczył nasz Gość. Islandia dostarczyła mu mocnych wrażeń, ale też wielu chwil, które wspomina ze wzruszeniem i rozmarzeniem. 

Na niedzielnym spotkaniu Gość opowie o swoich podróżach, a także zaprezentuje film znakomicie oddający atmosferę odwiedzanych miejsc, dokumentujący stan uczuć oraz refleksje towarzyszące rowerowej tułaczce w cieniu wulkanów. W skrócie tę wyprawę można opisać w następujący sposób: Wyrazisty bohater, wyrazista podróż i wyspa, która potrafi dać się we znaki, nawet najbardziej w niej zakochanym.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Kategorie: Aktualności