25 stycznia 2015 roku w Centrum odbyło się spotkanie podróżnicze z Piotrem Mitko pt. „Islandia jest jak kobieta”.

W 2010 roku podróżnik wyruszył na wyprawę, którą planował od dawna. Spakował bagaże, przygotował rower i wyruszył na odkrywanie Islandii. Jego celem było objechanie wybrzeży wyspy i zamierzenie to udało się zrealizować. W ciągu 6 tygodni przejechał 4 tys. km i przywiózł mnóstwo wspomnień, wrażeń oraz zdjęć, którymi dzielił się ze słuchaczami. 

Jednym z głównych motywów do odwiedzenia Islandii była dla naszego Gościa chęć zobaczenia maskonurów. Ptaków tych co prawda nie zobaczył, ale spotkał inne zwierzęta – foki, konie islandzkie, owce, psa, który był jego towarzyszem podróży. Zmagał się z kamienistymi drogami, wiejącym wiatrem, zimnem, padającym deszczem, samotnością, ale swoją wyprawę i tak wspomina jako fantastyczną przygodę. 

Wybuchowa, zmienna, kusząca, ale niedostępna, zimna jak lód, a jednocześnie gorąca jak lawa – taka jest właśnie Islandia, którą na filmie zaprezentował podróżnik. Kusiła go swymi wdziękami, pięknem, magią, sprawiła, że wciąż za nią tęskni. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie oraz aktywny udział w spotkanie. W zakładce galerii prezentujemy fotografie.

Kategorie: Aktualności