Centrum Promocji Dialogu w Janikowie zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii pt. „Odkrywamy…Filipiny”, która zostanie wyeksponowana od 02.03. do 03.04.2015 r. Zdjęcia można oglądać od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00.

Filipiny położone są w południowo-wschodniej Azji na Oceanie Spokojnym.
Archipelag Filipin obejmuje ponad 700 wysp, spośród których największe i najchętniej wybierane na cel wakacji to Luzon, Mindanao, Samar, Negros, Palawan, Panay, Mindoro, Leyte, Cebu, Bohol i Masbate. 

Filipiny nie są popularnym celem podroży Polaków, być może ze względu na odległość dzielącą oba kraje. Jednak ten kraj ma do zaoferowania wspaniałą, tropikalną przyrodę, aktywne wulkany i przebogate rafy koralowe, słynne tarasy pół ryżowych w górach północnego Luzonu oraz zagadkowe Czekoladowe Wzgórza na wyspie Bohol. Są wreszcie niesłychanie sympatyczni, niefrasobliwi i skłonni do zabawy ludzie, ciekawa mieszanka wielokulturowa i bogate tradycje plemienne w odległych regionach.

Turystów wybierających się na wakacje na Filipiny z pewnością zainteresują piękne białe, piaszczyste plaże (np. Boracay), na brzegu których znajdują się kolorowe, bajeczne rafy. Bogactwo świata podwodnego jest szczególnie malownicze na wybrzeżach mórz wewnętrznych archipelagu. Dzięki temu Filipiny są prawdziwym rajem dla miłośników nurkowania. Koralowe ogrody El Nido na północy Wyspy Palawan oraz wybrzeża Wyspy Cebu, Wyspy Bohol, Apo Reef i Tubbataha Reef – rafy wód Palawan wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO – to najlepsze miejsca do nurkowania gwarantujące niesamowite przeżycia. Wody wybrzeży są bogate nie tylko w przepiękne rafy, ale także zamieszkiwane są przez ciekawe gatunki zwierząt szczególnie takich jak: barakudy, żółwie, rekiny, delfiny oraz wieloryby. 

Serdecznie zapraszamy!! Wstęp wolny!!