Centrum Promocji Dialogu w Janikowie zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii pt. „Kolory Afryki – Kenia”, która zostanie wyeksponowania od dnia 13.04-10.05.2015r. Zdjęcia można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00-15:00. 

Kenia to kraj położony na wschodnim wybrzeżu Afryki nad Oceanem Indyjskim. 

Kraj tajemniczy, niezwykle egzotyczny i niezbadany. Tutejsza ludność ubrana w etniczne stroje, język suahili, dzikie lwy, żyrafy i słonie żyjące wśród rezerwatów przyrody porośniętych egzotyczną roślinnością są tym, co w pierwszym kontakcie zapiera dech w piersiach. 

Na terenie Kenii mieszkają ludzie wszelkich wyznań, dlatego architektura tutejszych miejscowości stanowi swoistą mozaikę – obok muzułmańskich meczetów zobaczyć można katolickie i protestancie kościoły i świątynie buddystów. Taki krajobraz charakterystyczny jest głównie dla większych aglomeracji miejskich, jak Mombasa, czy Nairobi.

Kraj ten zachwyca niezrównaną różnorodnością krajobrazów, od lasów, sawann po półpustynie i pustynie.
Każdy ze sławnych kenijskich parków zapewnia także atrakcje dodatkowe. W Amboseli jest to widok słoni na tle Kilimandżaro, największego szczytu Afryki; w Samburu na północy to odwiedziny w wiosce ludu o tej samej nazwie, słynącego z ogromnych, przypominających rozmiarami spore talerze, naszyjników z paciorków, które noszą kobiety. W Masai Mara można obejrzeć tańce Masajów, wysokich i chudych wojowników- pasterzy, których stada należą do największych w Kenii. Ogromne wrażenie robi taniec „lwów”: widok wysokich sylwetek Masajów owiniętych w kraciaste czerwono-czarne koce, śpiewających pieśń w dziwnym języku i podskakujących miarowo wokół ogniska.
Wstęp wolny!! Serdecznie zapraszamy!!!