Dnia 15.05 br. Gościem Centrum Promocji Dialogu w Janikowie była Jolanta Kasperkowiak – autorka książek dla dzieci o tematyce ekologicznej.

Na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Janikowie dnia 15.05 br. Gościem Centrum Promocji Dialogu była Jolanta Kasperkowiak – autorka książek dla dzieci o tematyce ekologicznej.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Broniewicach i Janikowie. Autorka przypomniała uczniom nazwy zwierząt i opowiedziała o budzącej się do życia przyrodzie. Ponadto uczniowie z treści wierszy i rozmowy z panią Kasperkowiak dowiedzieli się między innymi dlaczego jaskółki nisko latają, jaki pożytek mamy z lasu,co oznaczają czarne kropki na biedronce i czy byk rozróżnia kolory. 15. maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki, p. Ewa Brewka instruowała dzieci jak składać niezapominajkę,wykorzystując japońską sztukę origami. Natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Janikowie recytowali wiersze autorstwa naszego Gościa. Autorka wierszy i książek o przyrodzie zachęcała najmłodszych by byli tej przyrody strażnikami. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy mogli zakupić sobie książki, na której znalazł się autograf autorki wraz z dedykacją. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu. 

Inicjatorką spotkania była p. Zofia Wrzeszczyńska z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Janikowie. 

Kategorie: Aktualności