Na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Janikowie dnia 10 czerwca 2015r. Gośćmi Centrum Promocji Dialogu w Janikowie byli pisarze-Maria Ulatowska i Jack Skowroński. 

Licznie zgromadzonym słuchaczom środowe popołudnie upłynęło pod znakiem sensacji zabarwionej humorem. Autorzy przekomarzali się ze sobą i z uczestnikami spotkania pół żartem, pół serio i ze swadą opowiadając o kulisach swojej twórczości, o pomysłach na kolejne powieści, które czerpią z życia i odwiedzanych podczas spotkań autorskich miejsc oraz poznawanych ludzi, o swojej przeszłości i planach na przyszłość -również tych literackich-w przygotowaniu jest nowa powieść, podobnie jak „Autorka” napisana wspólnie, która ukaże się na przełomie września i października.

Maria Ulatowska opowiedziała o swoich związkach z Kujawami- dziesięć lat mieszkała w Bydgoszczy, co znalazło odzwierciedlenie w niektórych wątkach i postaciach kilku jej powieści min.” Prawie siostry”.

Uczestnicy spotkania zakupili książki obu autorów oczywiście z ich autografami a słodko-owocowy poczęstunek umilił spotkanie, które zwieńczyło wspólne zdjęcie. 
Serdecznie dziękuję za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.

Kategorie: Aktualności