„Himalaje na czterech łapach” – to tytuł spotkania podróżniczego, które odbyło się w ubiegłą niedzielę w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie. Naszym Gościem był Przemek Bucharowski, któremu towarzyszył pies Diuna- wilczak czechoslowacki. Przemek opowiedział o dwumiesięcznej pieszej wędrówce przez Himalaje Garhwalu, którą odbył wraz z Agatą Włodarczyk. 

Agata i Przemek – zapaleni podróżnicy, pasjonaci wspinania i nurkowania w ciągu dwóch miesięcy przeszli ze wschodu na zachód pasmo Himalajów Garhwalu, pokonując na własnych nogach ponad 500 km w poziomie i 63 km w pionie. To tak, jakby 7 razy weszli na szczyt Mount Everest z poziomu morza. Wyprawa o tyle niezwykła, że tak długi dystans przez najwyższe góry świata przemierzyli ze swoim psem Diuną. 

Dokonali tego jako pierwsi Polacy i ludzie na świecie. Ich spacer z psem po dachu świata został doceniony na wielu festiwalach górskich i podróżniczych a także w ogólnopolskich mediach i prasie. Podróż przez Himalaje zdobyła prestiżowe wyróżnienie w kategorii Podróż Roku w konkursie Travelery 2013.

Przemek Bucharowski na niedzielnym spotkaniu opowiedział nie tylko o wędrówce przez Himalaje, ale także o Indiach oglądanych oczami właścicieli czworonoga. Indiach, które z tej perspektywy wyglądają zupełnie inaczej… Były w tej opowieści chwile piękne i trudne, były wielkie miasta i maleńkie wioski, zielone doliny i ośnieżone szczyty… 

Swoje przeżycia spisali i wydali książkę pt. „Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach”. 

Na zakończenie był wspólne zdjęcia i wpis do pamiątkowej kroniki. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.  

Kategorie: Aktualności