Łukasz Supergan- z wykształcenia magister ochrony środowiska. Miłośnik gór i pieszych wędrówek. Od kilku lat podróżuje starając się zrozumieć i opisać świat. Realizuje też projekty długodystansowych wędrówek górskich i nizinnych. 

Dwukrotnie (2004 i 2013) przeszedł pieszo Łuk Karpat. Spędził ponad 2 lata w Azji, poznając 20 krajów, w tym Iran, Irak, Pakistan, Syberię i Azję Centralną. 

W 2013 roku samotnie pokonał 4000 km, wędrując pieszo z Warszawy do hiszpańskiego Santiago de Compostela. 

W 2014 roku jako pierwszy człowiek przeszedł zimą 840-kilometrowy szlak Karpat Słowackich.

Wyprawy Łukasza były wielokrotnie nagradzane. Dwukrotnie zdobył wyróżnienie w kategorii „Wyczyn roku” na gdańskich „Kolosach”- w 2005 i 2014r. 

Celem jego wyprawy było pierwsze w historii, piesze przejście gór Zagros z północy na południe, na dystansie około 2500 km oraz poznanie żyjących tam narodów: Azerów, Kurdów, Lurów, Bachtiarów, Kaszkajów. Wędrując samotnie, z niewielkim plecakiem ruszył przez Zagros, chcąc odszukać i poznać mieszkańców tych gór, ostatnich irańskich koczowników, wędrujących co roku ze swoimi stadami. Droga prowadziła przez pustynie i półpustynie, w upale i mrozie, w palącym słońcu i w śnieżycy. Nawigacją był prosty kompas oraz radzieckie mapy wojskowe sprzed 40 lat. Był aresztowany i zawracany z drogi. A przede wszystkim przyglądał się mieszkańcom Zagrosu, doświadczał ich niesamowitej otwartości i słuchał opowieści o współczesnym Iranie. Po 76 dniach wędrówki stanął na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się: dlaczego nazywa Zagros górami lodu i ognia? Jak smakuje opium palone w zaciszu pasterskich chat? Co o swoim kraju sądzą sami Irańczycy? Czy można jeszcze spotkać w Iranie prawdziwych nomadów? I dlaczego irański pies pasterski jest bardziej niebezpieczny od bomby atomowej? 

O tym wszystkim opowie w już 04.10. 2015r. O godz. 16:00 w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie. 
W oczekiwaniu na spotkanie z Łukaszem , zapraszamy do odwiedzenia jego strony internetowej www.lukaszsupergan.com oraz profilu facebook.com/LukaszSuperganPodroze

Wstęp wolny!! Serdecznie zapraszamy!!

Kategorie: Aktualności