W niedzielę dn. 06.03.br w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie odbyło się spotkanie z podróżniczką Małgorzatą Preuss -Złomską, która zaprezentowała pokaz slajdów, związany z wyprawą do Indonezji.

Pani Małgosia oprowadziła zgromadzoną publiczność po Indonezji, na którą składa się 17 tysięcy wysp, położonych na granicy Oceanów- Indyjskiego i Spokojnego. Podróżniczka zaprezentowała istotne miejsca regionu: Wyspę małp – Sumatrę, Jawę, Bali, Trzy Perły – Gili Air, Gili Meno, Gili Trawangan, Lombok, Sumbawę, Krainę smoków – Komodo, Rinca, Przylądek kwiatów – Flores oraz Timor. 

Każda z wysp jest inna – krajobrazowo, kulturowo i religijnie, ale ciekawa na swój sposób. Splecione burzliwą historią religie, kultury, grupy etniczne ze swymi odrębnymi językami, tworzą kolorową mozaikę, której wyjątkowość mogliśmy łatwo dostrzec. Nad wieloma z tych wysp górują potężne wulkany, niektóre z nich są cały czas aktywne. Pani Małgosia zaprezentowała piękne i barwne zdjęcia, które oddały urok tego kraju i jego różnorodność. Pokaz slajdów uzupełniony został także muzyką etniczną.

Niedzielne spotkanie przyciągnęło wielu miłośników podróży. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i aktywny udział w spotkaniu. 

Kategorie: Aktualności