Maja Pichłacz– janikowianka, z wykształcenia etnolog, a także pomysłodawczyni galerii rękodzieła „Kulturowo mi”. Spontaniczna, pełna pomysłów, ciekawa miejsc, kultur, ludzi i ich sposobu na życie. 

Kuba to niezwykle zaskakujący kraj. Zachęca i oferuje coś każdemu, kto tylko ma ochotę poszukać. Piękne plaże, niezwykłe zabytki, najdroższe i najlepsze cygara świata oraz wszechobecna muzyka. To swoisty tygiel, miejsce, którego nie może pominąć żaden podróżnik. Jak większość krajów latynoskich Kuba jest krajem otwartym dla turystów, a jednocześnie spowitym magią tajemnicy, kraju dalekiego, oryginalnego, ze względu na ustrój polityczny przez wiele lat trudno dostępnego. Kojarzona z otwartymi, pełnymi życiowej werwy ludźmi, a jednocześnie z osobą Fidela Castro, portretami Che Guevary na ulicach, propagandowymi sloganami i rewolucyjną retoryką gazet. 

Ta największa spośród Wysp Karaibskich, uchodząca za jedną z najpiękniejszych wysp na świecie, ciągnie się ze wschodu na zachód na długości 1200 kilometrów. Na wyspie znajdują się trzy pasma górskie – na wschodzie Sierra Maestra (sięgające 2000 m n.p.m., najwyższe góry na wyspie), na zachodzie Cordillera de Guaniguanico, a pomiędzy nimi łańcuch Guamhaya. Na nizinach pomiędzy wzniesieniami uprawia się trzcinę cukrową – obok tytoniu największego skarbu Kuby. 

Autorka zdjęć ukazała Kubę jako niezwykły i zaskakujący kraj. Wystawa przedstawia wszystko, co najważniejsze dla nowoczesnego turysty w atrakcyjnej formie. Niezwykłe miejsca, niezapomniane atrakcje, kulturę i sztukę,zakupy oraz ciekawostki… 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej wystawy, która wyeksponowana będzie w Centrum Promocji Dialogu od 03.11 do 31.12.2016r. Wstęp wolny!! 

Najpiękniejsze miejsce, jakie kiedykolwiek widziały ludzkie oczy. Krzysztof Kolumb