Dnia 12.04 br. w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie odbył się wernisaż wystawy fotografii zatytułowanej „Wróćmy jak za dawnych lat, gdzie pozostał szkolnej ławki ślad…” Na otwarciu pojawili się uczniowie dawnej szkoły, dla których fotografie okazały się ciekawą podróżą w przeszłość. Na zdjęciach mogli zobaczyć szkołę, kolegów i grono pedagogiczne takie, jakie pamiętają z lat dzieciństwa i młodości.

Przygotowania do wystawy rozpoczęły się już w marcu br. Zwróciliśmy się wtedy z prośbą o podzielenie się wspomnieniami, archiwaliami oraz fotografiami poprzedzającymi działalność Centrum Promocji Dialogu w Janikowie. Dzięki kilkunastu osobom z Janikowa oraz m.in. z Ostrowca, Obornik, Bydgoszczy, Torunia i Częstochowy, które przekazały niepublikowane dotąd fotografie, udało się zgromadzić i wyeksponować zebrany materiał. Mamy nadzieję, że fotografie, które pozostały nieodkryte i znajdują się głęboko w „szufladach” dawnych uczniów, również dostaną swą drugą młodość i będziemy mogli wystawić je w kolejnej części naszej akcji wspomnieniowej.

Podczas wernisażu, wszystkim osobom, które udostępniły swoje wspomnienia zostały wręczone podziękowania i spersonalizowane upominki.

Wyeksponowane zdjęcia to bardzo ciekawie opowiedziana historia: budynku, miejsc i ludzi związanych ze szkołą. To historia godna pokazania współczesnym mieszkańcom i nowym pokoleniom. Wiele z pokazywanych miejsc wiąże się z sentymentalnymi wspomnieniami. Zapraszamy wszystkich Państwa do przeniesienia się w niezwykły, lecz miniony już czas dla Janikowa. Naprawdę warto!

W związku z wielkanocną przerwą świąteczną wystawa będzie czynna dla zwiedzających od dnia 24.04 br.

Kategorie: Aktualności