W sobotni wieczór – 20 listopada – w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie rozgrzewaliśmy się ostrą kuchnią indonezyjską. Warsztaty kulinarno – podróżniczo – artystyczne dla dorosłych poprowadziła Laura Kozubowska. Warsztaty „Indonezja na ostro” składały się z 3 paneli. W pierwszej części miał miejsce pokaz kulinarny, w trakcie którego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z jedną z kultowych potraw indonezyjskiej kuchni – Nasi Goreng (smażony ryż).

Laura opowiadała również o kerupuk (prażynkach krewetkowych) oraz Es teh tawar i Es teh manis (mrożonej herbacie na słodko i na gorzko)

.Nie zabrakło również opowieści o kulturze Indonezji, wartych zobaczenia miejscach i anegdot z jej pobytu w tym kraju.Na kolejną część spotkania nasza podróżniczka zaprosiła swoich gości do prawdziwie indonezyjskiej restauracji – Warung si Bule. Specjalnie na warsztaty została wykonana bambusowa konstrukcja iście indonezyjskiego straganu z jedzeniem. Na zakończenie na uczestników czekała kolejna niespodzianka – recital piosenki

Poniżej prezentujemy fotorelację:)