„Z Afganistanu nad Wisłę – 12 miesięcy uchodźcy w Polsce” Za nami niebywale fascynujące spotkanie z Alim, który rok temu przybył do Polski ratując tym samym swoje życie, a dziś – już jako student warszawskiego uniwersytetu – przeprowadził dla nas ponad godzinną prezentację – UWAGA – w całości w języku polskim.

Poznaliśmy Afganistan, o którym nie mówi się w mediach. Pełen kolorów i pięknych tradycji. A jednocześnie ten, który należało opuścić, by – w przypadku Alego – znaleźć się w Polsce, w poszukiwaniu bezpiecznej przystani. Dzisiejszego popołudnia mieliśmy również przyjemność posmakowania tradycyjnej afgańskiej herbaty rozgrzewającej.

Z całego serca dziękujemy Alemu oraz współprowadzącemu spotkanie Pawłowi Ślawskiemu – dawnemu pracownikowi Centrum Promocji Dialogu, przez lata dbającego o miejsce, w którym dziś z wielką przyjemnością możemy gościć osoby otwarte na różnorodność. Dziękujemy również Kasi Wikarskiej za wzbogacenie naszego słodkiego bufetu oraz Wam – wszystkim obecnym, którzy zechcieli wyjść z domów i poznać historię naszego gościa

Kategorie: Aktualności