Spartakiada Senioralna!

Dnia 25.05.2023r. bywalcy Domów Dziennego Pobytu i Klubów Seniora w Powiecie Inowrocławskim zmagali się w profilaktycznym przedsięwzięciu o bezpieczeństwie. Pierwsze Miejsce i puchar powędrował do Domu Dziennego Pobytu Bursztynowy Senior” w Inowrocławiu.

Organizatorem przedsięwzięcia byli: Powiat Inowrocławski, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Janikowie, Centrum Promocji Dialogu w Janikowie, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy. Do współpracy w organizację włączyła się również Fundacja „Święty Mikołaj Dla Seniora” w Warszawie.

Inicjatywa była dedykowana wszystkim tym, którzy spędzają czas w placówkach takich jak Domy Dziennego Pobytu i Kluby Seniora. Celem przedsięwzięcia natomiast, edukacja w zakresie bezpieczeństwa, podnoszenie świadomości o zagrożeniach realnych i potencjalnych oraz zorganizowanie czasu wolnego.

Do zmagań zgłosiło się 13 placówek, które najpierw musiały rozwiązać quiz wiedzy o bezpieczeństwie zawierający 30 pytań. Drugi etap to wykonanie plakatu na podany przez komisję temat.

Kategorie: Aktualności